Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokyklos „INGREENS“ komanda nuskynė laurus penktadienį Lazdijuose vykusioje Dzūkijos mokomųjų mokinių bendrovių regioninė mugėje eXpo 2024. Komandos idėja, skatinanti žmonėms, gyvenantiems bute, suteikti galimybę užsiauginti augalus, daržoves, pasitelkiant išmanųjį sprendimą.

„Jūsų verslams linkiu autentikos, išskirtinumo, ir saugoti bei branginti tai, kas yra svarbu. Jūsų išskirtinumas yra vienas pagrindinių motyvų, kuris nuves Jūsų verslą į sėkmę. Dėkoju organizatoriams už tai, kad šiandien Lazdijai yra ta vieta, kur sugūžėjo didysis regiono verslo potencialas“,  – renginio pradžioje kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Išrinkta perspektyviausia

Tradicinės Lietuvos Junior Achievement inicijuota „Dzūkijos mokomųjų mokinių bendrovių regioninė mugė eXpo 2024″ mugė organizuojama kasmet. Jos tikslas – skatinti mokinių savarankiškumą ir iniciatyvumą, kuriant verslo idėjas. Pasiruošimas mugei ne tik įpareigoja pateikti ištobulintą, gyventojams siūlomą įsigyti produktą, bet ir ugdo mokinių verslumo įgūdžius: parduodamo produkto savikainos apskaičiavimą, pardavimo strategiją.

Lietuvos Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas mugės metu džiaugėsi, kad bendradarbiaujant su Lazdijų rajono savivaldybe turime puikų darbo rezultatą.

Tarp nugalėtojų ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2 komandos: AURA rankdarbių karalystė, Saldi nata ir Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos komanda – Medinukai. Šių komandų verslo idėjos: rankų darbo papuošalai, saldūs konditeriniai gaminiai bei  medžio gaminiai.

Inovatyvios idėjos ir verslumo įgūdžių ugdymas

Mokomųjų mokinių bendrovių regioninėje mugėje eXpo 2024 dalyvavę mokiniai džiaugėsi, kad šis renginys buvo puiki galimybė pademonstruoti savo verslo idėją realioje aplinkoje. Mokiniai teigė, susidūrę su skirtingais iššūkiais: nuo dar gerokai prieš mugę tobulintų produktų iki jų pardavimo, tačiau tai tik suteikė praktinių žinių.

Bene daugiausia dėmesio sulaukė inovatyviais sprendimais paremti produktai ar paslaugos. DEGIS  komandos sukurta internetinė svetainė, kuri padeda susitvarkyti su įvairiomis problemomis.  PINS‘O‘MANIJA komandos rankų darbu sukurti šviesą atspindintys ženkliukai, kurie turi įmontuotą sekimo funkciją.

Parodoje netrūko norinčių įsigyti ir maisto gaminių, rankų darbo papuošalų ir aksesuarų.

Mokinių verslo ateitimi ir jų idėjų skatinimu rūpinasi ir renginio partneriai: Lazdijų rajono savivaldybė, Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus rajono savivaldybė, Varėnos rajono savivaldybė, Druskininkų savivaldybė, VšĮ Lazdijų kultūros centras,  VšĮ Lazdijų švietimo centras, VšĮ „Inovacijų agentūra“, UAB Pietų Megrame, Alytaus „Rotary“ klubas, UAB Antarena, UAB Paukščių gojus, Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija (Dzūkijos VVG), E. Jastramsko ekologinis ūkis, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto atstovai, VMI atstovai, SEB banko atstovai, Lietuvos Junior Achievement, Lazdijų rajono verslininkų klubas, Egidijaus Jurkevičiaus įmonė.

Šiemet konkurse idėjas pristatė 30 komandų iš visų Alytaus regiono savivaldybių: Lazdijų, Varėnos bei Alytaus rajonų, Alytaus miesto ir Druskininkų. Mugėje savo idėjas pristatė ir svečiai iš Švedijos. Iš jų skaičiaus renginio partneriai ir komisijos vertintojai išrinko nugalėtojus:

Šaltinis