Šiandien vyko tradicinis ir jau šeštasis mokinių verslo idėjų konkursas „Dzūkų pitch‘as 2023“. Šiais metais Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Pietų Lietuvos filialo Verslo ir technologijų skyriuje Veisiejuose vykusiame renginyje dalyvavo 30 komandų iš Alytaus apskrities.

Renginį pradėjo Lazdijų meno mokyklos mokiniai, atlikdami muzikinius kūrinius.

„Gera jus čia visus matyti. Džiaugiuosi, kad susirinkome visi čia, į svarbią rajono ugdymo įstaigą, kur galėsime išrinkti geriausias idėjas, galėdami motyvuoti jus. Sėkmės jums visiems.“,- sveikinimo žodį, padrąsindama mokinius, tarė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė

„Labai džiugu jus visus čia matyti. Mes verslumo mokysimės visi kartu iš jūsų. Linkiu jums visiems gerų idėjų, jas visas pristatyti ir kad komisijai būtų sunku išrinkti.“,-  teigė Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Pietų Lietuvos filialo Verslo ir technologijų skyriaus direktorė Laimutė Vaitiekūnienė.

Sveikinimo žodį tarė taip pat „Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas ir renginio organizatorius Donatas Vasiliauskas. Pasak jo, Dzūkijos regionas yra versliausias Lietuvoje.

Padrąsinus ir pasidžiaugus versliu jaunimu, vieta scenoje buvo užleista mokiniams ir jų idėjoms, kurių atidžiai klausėsi kompetentinga komisija.

Tiek komandų pavadinimai, tiek verslo idėjos nestokojo originalumo. Iš daugybės puikių idėjų komisija išrinko 7 komandas, kurioms atiteko „Dzūkų pitch‘o 2023“ nominacijos ir statulėlės:

„Geriausias technologinis sprendimas“ statulėlė atiteko Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos komandai „DigitalEdge“;

„Geriausias gamybinis sprendimas“ nominacija atiteko Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos komandai „WeatherWipe“;

„Socialiai atsakingo verslo idėja“ nominacija atiteko Alytaus Jotvingių gimnazijos komandai „Raminukai“;

„Geriausias produktas“ statulėlė atiteko Alytaus Dainavos progimnazijos komandai „Dainavos Dūzgės“;

„Geriausias Pitch‘as“ nominacija atiteko Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos komandai „LAISVI KADRAI“;

„Dzūkų Pitch‘as 2023 lyderis/ė“ nominacija atiteko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komandai „2ndDiva“;

Geriausia Dzūkijos verslo idėjos nominaciją komisijos sprendimu gavo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komandai „InGreens“. Jų verslo idėja – žmonėms, gyvenantiems bute, suteikti galimybę užsiauginti augalus, daržoves, pasitelkiant išmanųjį sprendimą.

Renginio organizatorius Donatas Vasiliauskas dėkojo renginyje dalyvavusiems mokiniams, jiems padėjusiems mokytojams, savivaldybių atstovams, politikams, komisijos nariams ir visiems savo darbu prisidėjusiems prie šio renginio. Jis skatino mokinius tobulinti savo verslo idėją ir dalyvauti kituose konkursuose.

Renginį vainikavo muzikiniai kūriniai, kuriuos atliko Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus akordeonistai: Laimonas Gausa, Robertas Ustila, buvę mokiniai – VDU Muzikos akademijos studentai Mangirdas Kundrotas, Vidmantas Landa ir jų mokytoja Irina Gudebskienė.

Šaltinis