Spalio 28 d. (penktadienį) vyko tradicinis ir jau ketvirtasis mokinių verslo idėjų konkursas „Dzūkų pitch‘as 2022“. Šįkart kaip ir buvo žadėta jis persikėlė iš Alytaus į Druskininkus. Šiais metais Druskininkų jaunimo centre vykusiame renginyje dalyvavo 22 jaunosios komandos iš Alytaus apskrities.  Jos savo verslo idėjas pristatė Druskininkų verslo atstovams ir Alytaus Rotary klubo prezidentui.

Renginio pradžią paskelbė ir sveikinimo žodį tarė „Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas ir renginio organizatorius Donatas Vasiliauskas. Pasako jo, Dzūkijos regionas yra vienas aktyviausių ir sėkmingiausių mokinių verslumo srityje Lietuvoje. Sveikinimo žodį, padrąsindamas mokinius, tarė ir Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas. Po renginio savo facebook paskyroje apie mokinių pasirodymus jis rašė: drąsiai sakau, kad jaunų žmonių verslo idėjos yra įdomios, inovatyvios, atspindinčios šiandieninės visuomenės poreikius ir niekuo nesusileidžiančios verslo senbuviams.

 Padrąsinus ir pasidžiaugus versliu jaunimu, vieta scenoje buvo užleista mokiniams ir jų idėjoms. Tiek komandų pavadinimai, tiek verslo idėjos nestokojo originalumo: Venera, Mimoza, Dulksna, Geros galvos, BakersLOGO ir kiti. Štai pavyzdžiui komanda ESEVEM iš Alytaus Jotvingių gimnazijos pristatė elektros taupymo idėją – jungiklį, kuriuo galima išeinant iš namų išjungti nereikalingus elektros prietaisus, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda LM pristatė maisto galiojimo terminus primenančią programėlę, Druskininkų Ryto gimnazijos komandos „Mimoza“ atstovės pristatė ekologiškus pirkinių krepšelius su originaliais piešiniais.

Iš daugybės puikių idėjų komisija išrinko 8 komandas, kurioms atiteko „Dzūkų PITCH‘o 2022“ nominacijos ir statulėlės. Geriausios verslo idėjos nominaciją komisijos sprendimu gavo Alytaus šv. Benedikto gimnazijos komanda „Spring Punch“, atstovaujama Gabrielės Balionytės ir Saulėjos Valeikaitės. Merginų idėja – džiovintų žiedlapių konfeti, taip saugant aplinką ir augaliją. Geriausia technologinio sprendimo nominacija  taip pat atiteko Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos komandai „Venera“, kuri pristatė inovatyvią pagalvę su LED žibintais ir įmontuotais garsiakalbiais. Geriausio gamybinio sprendimo statutėlė atiteko Alytaus Jotvingių gimnazijos komandai „Zeco“, kurios idėja -išmanusis daržas. Alytaus Volungės progimnazijos komandai „MGS“ buvo pripažinta kaip pristačiusi Socialiai atsakingą verslo idėją. Merginos numatė, kad iš obuolių, kurie jau netinkami valgyti, gamins įvairius saldumynus, uogienes. Tvariausias produkto nominacija atiteko Alytaus Likiškėlių progimnazijos komandai „Voratinklis“, kurios nusprendė gaminti užrašų knygeles iš perdirbtų medžiagų. Šios komandos narė Kamilė Gvildytė buvo apdovanota „Dzūkų Pitch‘as“ lydere. Jos asmeninės savybės, mokėjimas atsakyti į klausimus sužavėjo komisiją. Geriausio Pitch‘o nominacija ir statulėlė komisijos sprendimu atiteko Druskininkų Ryto gimnazijos komandai „Rotulis“, pristačiusiai obuolių sūrio suktinukus su šūkiu „Geriau kramtyc, nei rūkyc!”. Geriausios turizmo idėjos nominacija įteikta Druskininkų Atgimimo mokyklos komandai “LTU  4U”, prisidėsiančiai savo idėja populiarinant Druskininkų turizmą.                  

Renginio organizatorius Donatas Vasiliauskas dėkojo renginyje dalyvavusiems mokiniams, jiems padėjusiems mokytojams, savivaldybių atstovams, politikams, komisijos nariams ir visiems savo darbu prisidėjusiems prie šio renginio. Jis skatino mokinius tobulinti savo verslo idėją ir su jomis dalyvauti taip pat Druskininkuose vyksiančiame renginyje „Dzūkijos regionų jaunųjų bendrovių eXpo 2023„.

Jūratė Vilmanienė (Alytaus Jotvingių gimnnzijos projektinio darbo specialistė)