Elektros energiją taupančią išmaniąją įrangą sukūrusi Alytaus Jotvingių gimnazijos jaunoji bendrovė „Esevem“ iš praėjusį savaitgalį Vilniuje vykusio „Lietuvos Junior Achievement“ renginio – kalėdinės parodos grįžo ne tuščiomis – mokiniai parsivežė Geriausio sprendimo verslui apdovanojimą.

Šio verslo idėją mokiniai ir Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas šiandien pristatė Alytaus miesto savivaldybės vadovams.

Pasak D. Vasiliausko, minėtame renginyje dėl apdovanojimų tarp 130 komandų varžėsi Alytaus Jotvingių ir Likiškėlių progimnazijos. Jotvingių gimnazijos mokiniai iš parodos grįžo su jau minėtu Geriausio sprendimo verslui apdovanojimu, o Likiškėlių progimnazijos jaunoji bendrovė „Voratinklis 2“ apdovanota už antreprenerišką požiūrį – kaip ieškanti naujų veiklos formų ir galimybių, maksimaliai išnaudojanti susiklosčiusias sąlygas ir pan.
„Prie šio darbo stalo aš išgirstu daugybę neįtikėtinų verslo idėjų, vienomis patikėti paprasta, kitomis – sunku, tačiau kartais nutinka taip, kad verslą kuriantys žmonės vieną dieną ima ir nustebina. Esate šaunuoliai ir visiškai nesvarbu, kokias pareigas bendrovėje užimate, kokią idėją turite, vystykite ją. Svarbiausia galvoti apie tai, ką darai. Galbūt po kelerių metų ateisite pas mus su dar unikalesnėmis idėjomis. Nemeskite to, ką pradėjote“, – mokinių laimėjimais džiaugėsi Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

„Smagu, kad jūs taip užaugote. Iš pradžių mokomųjų bendrovių skaičius buvo nedidelis – įmonės spausdino užrašus ar paveikslėlius ant maišelių, o vėliau viskas išaugo į technologinius sprendimus, kurie stebina. Ši nominacija rodo, kad išaugta iš savo mokyklos ar miesto rėmų į visą Lietuvą ar net ir už jos ribų“, – sveikindama mokinius sakė mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Susitikimo metu mokiniai miesto vadovams papasakojo apie jiems kilusią verslo idėją ir pasidalijo mintimis apie ateities planus.
„Mūsų verslo idėja yra elektros energijos taupymo mechanizmas, padėsiantis išspręsti šiandien su elektros energijos taupymu susijusius klausimus, apsaugoti gamtą ir sutaupyti lėšų. Mes sukursime mygtuką ir jį suprogramuosime su rozetėmis. Paspaudus šį mygtuką išsijungs visi prietaisai įjungti į tas rozetes, kuriose yra mikroschemos. Pavyzdžiui, išėjote iš namų ir pamiršote išjungti lygintuvą. Jeigu vis dar esate netoliese, vieno mygtuko paspaudimu galite jį išjungti, taip pat ir visus kitus elektros prietaisus – tokiu būdu išvengti gaisro. Ateityje planuojame sukurti mobiliąją programėlę, kurią pasitelkus, pavyzdžiui, esant darbe būtų galima išjungti norimus elektros prietaisus“, – apie verslo idėją pasakojo jaunosios bendrovės „Esevem“ įkūrėjai.

Jaunojoje bendrovėje „Esevem“ darbuojasi šeši Jotvingių gimnazijos pirmosios klasės mokiniai. Klasiokai pasiskirstę pareigomis – vieni iš jų rūpinasi marketingu, kiti finansais, gamyba. Bendrovė taip pat turi prezidentą ir prezidento pavaduotoją.