Veiklos ataskaita


Pasiekimai, veiklos ataskaita


2013 – 2014 m.m. Alytaus Putinų gimnazijoje įkurta „Socialinio verslumo mokykla“.

Jos tikslas iš arčiau moksleivius supažindinti su versle vykstančiais procesais per praktines veiklas.

Užsiėmimai vyksta kiekvieną savaitę, įtraukiant aktyviausius socialinius partnerius iš įvairių verslo ir visuomenės sluoksnių.


2014 – 2015


 1. 2014-2015 mokslo metais socialinio verslumo mokyklą ( toliau SVM ) lankė 56 Alytaus Putinų gimnazijos moksleiviai.
 2. Įkurta ir aktyviai veikė 8 mokomosios moksleivių bendrovės, kurios gamino prekes ir teikė paslaugas, dalyvavo konkursuose ir mugėse.
 3. 2014 m. Žurnalo „Bznstart“ rengiamoje startuolių enciklopedijoje STARTUP WIKI 2014 dalyvavo 4 MMB, visos pateko į enciklopediją, o bendrovė DOPS ir The best cup į finalinį konkurso etapą „Moksleivio startuolio“ kategorijoje
 4. STARTUP WIKI 2014 rinkimuose, „Geriausios startuolių bendruomenės “ kategorijoje Socialinio verslumo mokykla laimėjo pirmą vietą!
 5. Suorganizuota pirmoji istorijoje “Dzūkijos regiono mokomųjų moksleivių bendrovių mugė“ :

Mugėje dalyvavo 16 MMB iš jų 11 Iš Alytaus, 3 iš Kauno ir 1 iš Vilkaviškio. Renginyje dalyvavo Alytaus verslo, akademinės ir savivaldos atstovai, žiniasklaida.

 1. Nacionaliniame mokinių bendrovių konkurse 2015 MMB Dops pateko tarp penkių geriausių MMB Lietuvoje ir laimėjo nominaciją „Už geriausią stendą“
 2. Buvo suorganizuota 2 dienų verslumo stovykla „Verslus 2015“ (antrus metus iš eilės)
 3. Visus metus vykdant SVM veiklas, buvo aktyviai bendradarbiauta su visais SVM socialiniais partneriais, sulaukėm daug svečių, dalyvavome mokymuose ir konferencijose Alytuje, Vilniuje.
 4. Įvertinus mūsų pasiekimus, nuo 2015-09-01 Alytaus Putinų gimnazijoje steigiama pirmoji Lietuvoje Junior Achievement atstovybė. Nuo šiol mes koordinuojame ne tik Alytaus, bet ir viso regiono MMB ir verlumo ugdymo veiklas mokyklose, kurios dirba pagal Junior Achievement programas.

Socialinio-verslumo-mokykla-2014-2015


 2013-2014


 1. Įkurtos penkios mokomosios moksleivių bendrovės-Deco Drink 2013; Unmuted lt; Tuti Memories; Buen Alfato; Photo Shoot. Visos bendrovės mokslo metus aktyviai veikė, gamino, prekiavo, teikė paslaugas. MMB Unmuted lt suorganizavo du didelio atgarsio sulaukusius koncertus Alytuje.
 2. MMB Deco Drink ir Unmuted lt dalyvavo BZN Start žurnalo konkurse „ Startup AWARDS“ ir pateko į Geriausių Lietuvos startuolių enciklopediją.
 3. Į Socialinio verslumo mokyklos veiklą aktyviai įsijungė Alytaus kolegija, kuri du kartus kvietė SVM mokinius į užsiėmimus vystančius Alytaus kolegijoje.
 4. SVM partneris DNB bankas surengė įdomias paskaitas mokiniams tiek banke tiek ir atvykę į Putinų gimnaziją.
 5. SVM mokiniams mokymus vedė pats Lietuvos Junior Achievement prezidentas Eugenijus Savičius.
 6. Lietuvos VEMP čempionate komandų iš Alytaus Putinų gimnazijos dalyvavo daugiausia, pasiektas finalinis etapas.
 7. Socialinio verslumo mokykla vykdė akciją „ Būk verslus“ ir vedė seminarus-mokymus mokiniams iš visų Alytaus mokyklų. Pravesti trys seminarai Putinų gimnazijoje ir už jos ribų.
 8. Buvęs Putinų gimnazijos mokinys Lukas Tamkevičius, įgavęs gerosios patirties Deco Drink komandoje, įkūrė savo internetinę parduotuvėlę „ Puodeliai Lucenzo“, kur sėkmingai tęsia verslą.
 9. SVM suorganizavo Alytaus miesto moksleivių susitikimą su verslininku, politiku Antanu Guoga.
 10. Sklindant žiniai apie SVM veiklas, į mus kreipėsi kaimo bendruomenės, ko pasekoje buvo pravestas seminarų ciklas „ Kaimo bendruomenių verslumo įgūdžių formavimas“ Punioje, Dauguose, Miroslave, Butrimonyse, Pivašiūnuose.
 11. MMB užmezgė ryšius ir bendradarbiauja su atstovais iš tikro verslo. MS Sports, panic.lt .
 12. Geriausios 2014m. MMB konkurse dalyvavo penkios bendrovės iš Putinų gimnazijos. MMB Tuti Memories laimėjo nominaciją „ Geriausias verslo interviu“.
 13. Už svarų indėlį ugdant mokinių verslumą, SVM mokytojas Donatas Vasiliauskas gavo ūkio ministro Evaldo Gusto padėką.
 14. Vainikuojant SVM pirmuosius gyvavimo metus, buvo suorganizuota vasaros verslumo stovykla „Verslus“. Tai buvo trijų dienų stovykla Punioje, kurios metu mokiniai aktyviai dalyvavo verslumą skatinančiuose užsiėmimuose ir konkursuose, aplankė tris įmones. Verslo atstovai lankėsi pačioje stovykloje.

Pasiekimai-2013-2014